pierwsza pomoc
w silnym kryzysie

112

Jeżeli doświadczasz silnych myśli i tendencji samobójczych, możesz zagrażać swojemu zdrowiu lub życiu, nie masz już siły aby zgłosić się do szpitala - zadzwoń na ogólnopolski numer alarmowy.

Podaj dyspozytorowi swoje imię, nazwisko oraz miejsce, w którym się znajdujesz. Postępuj zgodnie z instrukcjami.

IP/SOR

Jeżeli doświadczasz silnego kryzysu psychicznego, który stanowi zagrożenie dla Twojego zdrowia lub życia, możesz zgłosić się na najbliższą Izbę Przyjęć szpitala psychiatrycznego. Jeżeli nie jest to możliwe, to udaj się na najbliższy Szpitalny Oddział Ratunkowy lub Izbę Przyjęć - jeżeli jesteś w stanie to samodzielnie lub poproś o pomoc bliską osobę. Silne kryzysy psychiczne mogą zagrażać Twojemu życiu i wymagają uzyskania pomocy medycznej!

800 70 22 22

Jeżeli jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz szybkiego doraźnego wsparcia, to możesz skorzystać z konsultacji telefonicznej dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym. Więcej informacji o działaniach prowadzonych w ramach CW znajdziesz na stronie centrumwsparcia.pl

OIK

Ośrodek Interwencji Kryzysowej to miejsce, które działa w każdym powiecie. Otrzymasz tam doraźne i bezpłatne wsparcie w kryzysie psychicznym w postaci kilku konsultacji psychologicznych. Nie potrzebne jest skierowanie ani ubezpieczenie. Zazwyczaj ośrodki te działają całodobowo.

O warunkach udzielenia pomocy dowiesz się bezpośrednio w danym OIKu. Lokalny ośrodek znajdziesz w bazie instytucji na Portalu Pomocy Społecznej.

zwjr

Życie Warte Jest Rozmowy to internetowa przestrzeń, gdzie znajdziesz informacje zarówno wtedy gdy osobiście borykasz się życiowymi trudnościami czy myślami samobójczymi, ale też gdy jesteś osobą, która szuka wsparcia dla kogoś bliskiego.

Zajrzyj na stronę projektu Życie Warte Jest Rozmowy.